Co jakiś czas z okazji wielkiego sukcesu, czy to w pracy, czy na jakichś zawodach, chce się wręczyć komuś coś pięknego. Z pewnością daje się wtedy różnego rodzaju prezenty, jednak nie można zapominać o czymś, co pozwoli zapamiętać tę chwilę na zawsze. Odpowiednia statuetka z grawerunkiem, jest naprawdę wspaniałą pamiątką. Dodatkowo posiada korzystny wpływ na ludzkie emocje. Postaram się krótko opisać o co właściwie z tym chodzi i dlaczego warto zainwestować swoje pieniądze w takie nagrody.

Czy warto wręczać statuetki w ramach nagrody?

statuetki grawerowaneMożemy być organizatorami jakichś zawodów, czy też po prostu postarać się pamiętać o swoich pracownikach. Z okazji sukcesów, należy ich jakoś nagrodzić. Z pewnością będą o tym pamiętać długo, skoro postawią statuetkę gdzieś w domu, by cieszyła oczy każdego. Ma to na pewno dobry wpływ na morale pracowników. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że poprawi to ich stosunek wobec szefostwa. Pokazujemy w ten sposób, że pamiętamy o nich i widzimy jak bardzo się starają. Można nawet pokusić się o pomyślenie, że poprawi to reputację naszej firmy. W końcu członkowie rodziny, czy też różni goście będąc u danego pracownika i widząc tą statuetkę, z pewnością zaciekawią się za co ja dostał i od kogo. W ten sposób ich opinia o nas się poprawi. Statuetki grawerowane nie są wcale tak drogie, a potrafią być naprawdę piękne. To oczywiście zależy od konkretnego projektu który wybraliśmy. Mogą na statuetce być proste napisy, ale można nawet odwzorować na nich zdjęcia fotograficzne. To pokazuje jak wiele szczegółów można na nich umieścić. Warto zapoznać się z ofertami różnych firm, oraz ze zdjęciami ich gotowych produktów. Myślę, że przekona to państwa do skorzystania kiedyś z usług kogoś takiego. Oczywiście zachęcam do przeczytania różnych książek na temat psychologii. Jest tam często wspominane jak wielki wpływ ma wręczenie nagrody takiej jak statuetka na człowieka. Są to naukowe fakty, z których naprawdę warto jest skorzystać, by polepszyć stan emocjonalny swoich pracowników. Dzięki temu wszystko się o wiele bardziej poprawi.

Dbanie o swoich pracowników i pokazywanie, że pamięta się o nich, jest niezwykle ważną sprawą. Nie można podchodzić do nich jak do bezmyślnych maszyn, mają swoje uczucia i ambicje. Dlatego pokażmy, że nie są nam obojętni. To z pewnością poprawi relacje w całej firmie, a atmosfera będzie o wiele lepsza. Należy polepszać sytuację  firmie na wszelkie sposoby. W ten sposób z pewnością wydajność będzie o wiele lepsza, a pracownicy będą z ogromną chęcią pracować dalej.