W dzisiejszych czasach żyjemy otoczeni tworzywami sztucznymi. Szkło czy drewno często zastępowane są plastikiem i różnymi jego pochodnymi. Szukamy jak największej praktyczności i odporności na różne czynniki. Z czasem jednak okazuje się, że to, co naturalne, jest dla nas zdrowsze i jest nam bliższe. Na wakacje coraz częściej wybieramy się do agroturystyk czy hoteli usytuowanych na łonie natury. Szukamy świeżości, natury, tego, co pierwotne. Podobne trendy pojawiają się obecnie w tworzywach, których używamy w naszych domach.

Moda na sypialnię drewnianą

sypialnie drewnianeOd lat mieszkamy w murowanych budynkach. Deszcz i wiatr nie są dla nas żadnym problemem. Dokupujemy jednak do naszych domów bujane wiklinowe fotele, drewniane szkatułki, szklane ozdoby. To wszystko powrót do naturalnych materiałów. Ostatnim modnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie drewna do budowy domów. Możemy kupić w pełni drewniany budynek. Co jednak, gdy mamy już dom lub mieszkanie, a chcielibyśmy mieć w nim swoją naturalną przestrzeń. Na rynku pojawiła się w ostatnim czasie oferta na sypialnie drewniane. Funkcjonalne, nowoczesne , a jednocześnie z nawiązaniem do dawnego stylu i materiałów. Całokształt polega na obudowaniu istniejących ścian drewnianymi belkami. Kolor i rodzaj drewna wybiera klient. Należy pamiętać i liczyć się z tym, że takie rozwiązanie nieco pomniejszy pomieszczenie. Jest to szczególnie istotne, gdy dokupujemy meble na wymiar. Dodatkowo warto wyposażyć wnętrze sypialni w meble, które dopasują się do ścian. Nie mogą być zbyt masywne, ponieważ już samo drewno na ścianach nieco przytłoczy pomieszczenie. Z tego względu jest to idealne rozwiązanie dla przestrzennych sypialni, najlepiej z oknem balkonowym – dobrze oświetlonych. Drewno na ścianach będzie dawało też charakterystyczny zapach drewna w pomieszczeniu. Jeśli ktoś tego nie lubi, nie jest to rozwiązanie dla niego. Trwałość takich ścian jest bardzo duża, jeśli drewno jest dobrze zabezpieczone podczas jego nakładania. Sen w takiej sypialni przypomina nieco pobyt w leśniczówce. Zapach i nastrój udziela się każdemu. Jeśli ktoś lubi naturę, będzie czuł się dobrze w takim pomieszczeniu.

Drewniana sypialnia jest dość kontrowersyjnym i oryginalnym pomysłem. Dlatego nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jeśli ktoś jednak lubi otaczać się naturą, kocha zapach drewna i lubi niezwykle rozwiązania dla wnętrz, jest to dobry pomysł. Rodzaj i kolorystykę drewna zawsze trzeba dopasowywać z rozwagą, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Szczególną uwagę należy wówczas zwracać na wystrój. Z pewnością sen w takiej sypialni będzie spokojny, kojący i odprężający.