Posiadam własny zakład stolarski i postanowiłem dokupić kilka urządzeń do jego wyposażenia. Część z moich przyrządów uległa niż zniszczeniu i wymagała wymiany, ponieważ zaczynały się coraz częściej psuć, a naprawy były bardzo kosztowne. W poszukiwaniu przejrzałem bardzo wiele ofert z rożnego rodzaju firm zajmujących się dystrybucją sprzętu służącego do obróbki drewna. Po bardzo długich poszukiwaniach wybrałem te urządzenia, których parametry były najbliższe spełnienia moich wszystkich oczekiwań.

Duży zestaw frezów

rekomendowane frezy do frezarki górnowrzecionowejZdecydowałem się na zakup dwóch urządzeń. Jednym z nich była bardzo nowoczesna ukośnica, która swobodnie zastąpiła kilka innych urządzeń. Potrzebowałem jednak znacznie bardziej niestandardowego sprzętu, którego zastosowanie pozwoliłoby mi na wykonywanie bardzo dokładnych otworów i nacięć. Jest to konieczne, kiedy np. wykonuje zdobienie szaf lub chce wykonać profilowania krawędzi elementów. Zdecydowałem się na zakup bardzo nowoczesnej i praktycznej frezarki. Jak się jednak okazało, w zestawie było tylko kilka frezów – dużo za mało, abym mógł używać tego sprzętu w pełni. Zapytałem więc przedstawiciela obsługi o rekomendowane frezy do frezarki górnowrzecionowej. Pan wypytał mnie o wszystkie parametry sprzętu i zaczął proponować nowe rozwiązania. Powiedział, że zakupiony przeze mnie sprzęt posiada bardzo nowoczesny system wymiany frezów. Dzięki niemu bardzo szybko i bezpiecznie będę mógł zmienić profil mojej działalności i wykonywać prace znacznie bardziej komfortowo. Ucieszyłem się z tej informacji i zacząłem przeglądać zestawy frezów, które polecał producent mojej frezarki. Obejrzałem bardzo wiele rozwiązań, rozważyłem wszystkie wady i zalety i zdecydowałem się na zakup największego zestawu. Oczywiście nie był to mały koszt, jednak jestem przekonany, że wszystkie te frezy wykorzystam w swojej pracy. Dodatkowym ich atutem jest to, że są one bardzo wytrzymałe. Producent daje gwarancję na to, że frezy nie ulegną pęknięciu nawet podczas rzeźbienia w bardzo twardym drewnie, a ich wymiana będzie konieczna dopiero, kiedy ostrza się stępią.

Jako przedsiębiorca nie mogę pozwolić sobie na to, aby kupować sprzęt awaryjny. Moje urządzenia są w ciągłym ruchu, pracują codziennie, czasami nawet kilka lub kilkanaście godzin. Jest to bardzo dużo czasu, więc zwykłe maszyny, nieprzystosowane do takiego obciążenia po prostu często ulegałyby zepsuciu. Podobnie z frezami i samą frezarką. Zarówno z urządzenia jak i wierteł korzystam już bardzo długo, a one do dzisiaj są bezawaryjne.