Nowoczesne technologie gwarantują nam nowe możliwości. Idealnym potwierdzeniem owej tezy są niewątpliwie lasery światłowodowe, który umożliwia dziś zaawansowaną obróbkę oraz znakowanie wielu materiałów. Warto przy tym zaznaczyć, że choć metoda ta jest bardzo nowatorska, to jednak ceny wycinarek laserowych z każdym kolejnym rokiem stają się coraz bardziej przystępne, w efekcie czego coraz więcej firm, a nawet i klientów detalicznych może sobie na nie pozwolić. Jakie możliwości daje owe urządzenie i jakie grawerowania są najbardziej popularne? 

Grawery wykonywane przez lasery 

profesjonalne laserowe grawerowanieWycinarki laserowe dają możliwość obróbki wieku materiałów (zarówno sztucznych takich jak plastik, akryl czy plexi, jak i tych pochodzenia naturalnego: drewno oraz ceramika). Jak działa to urządzenie? Podczas użytkowania laser wytwarza bardzo wysoką temperaturę promieni, których cienki kształt umożliwia szybkie i precyzyjne cięcie. Warto przy tym zaznaczyć, że urządzenie to może pociąć danie tworzywo w dowolny, zaprojektowany przez nas sposób, oraz w dowolnej wielkości. Najnowocześniejsze lasery światłowodowe dają także możliwość jeszcze bardziej zaawansowanego znakowania materiałów (mogą je dowolnie barwić, a nawet zmieniać ich teksturę). Warto przy tym pamiętać o tym, że maszyna ta pozwala również na profesjonalne laserowe grawerowanie. Pierwszym zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem grawerowania są inicjały oraz konkretne loga firmy. Wiele firm oraz instytucji decyduje się dziś na zamawianie przedmiotów, które naznaczone będą elementem silnie kojarzącym się z daną osobą, przestrzenią czy działalnością. Duże firmy zamawiają więc grawerowane części plexi, z których tworzy się konkretne litery wchodzące w skład loga firmy. Popularne jest również grawerowanie różnego rodzaju gadżetów (długopisy, kubki, notesy), które posiadają logo firmy i pełnią funkcję dodatkowej reklamy (przedmioty te są często rozdawane na różnego rodzaju imprezach branżowych czy eventach). Drugim w kolejności, najpopularniejszym przykładem grawerowania są zamówienia zlecane przez klientów detalicznych, którzy zamawiają przedmioty, które mają silnie nawiązywać do organizowanej przez nich okoliczności. Tego typu grawerowaniem są więc zainteresowane m.in. osoby planujące ślub, które za pomocą spersonalizowanych ozdób posiadających konkretny grawer, pragną przyozdobić weselną salę. 

Lasery światłowodowe dają nam współcześnie bardzo wiele praktycznych możliwości. Za ich pomocą można nie tylko ciąć konkretne materiały, ale również można tworzyć dzięki nim różnego rodzaju grawery, które pełnią funkcję zarówno użytkowe (dodatkowa reklama), jak i czysto estetyczne (forma ozdoby). Najczęściej z tego typu usług korzystają więc przede wszystkim duże firmy i instytucje, jednak coraz większą popularnością grawery te cieszą się także wśród klientów detalicznych.