Dwudziesty pierwszy wiek to nie tylko dostęp do lepszych technologii, ale też wiele różnych możliwości, na poprawienie sobie warunków bytowych i zdrowia. Powietrze, jakim oddychamy, również w naszych mieszkaniach, rzadko spełnia normy, w których nasze płuca, mogły by pracować optymalnie. Warto dać im odrobinę komfortu i zadbać o właściwe nawilżenie oraz oczywiście oczyszczenie ze wszelkich zanieczyszczeń.

Jak często ozonować mieszkanie?

ozonowanie mieszkaniaPozornie istnieje wiele metod na poprawienie komfortu oddychania i higienę warunków, w jakich mieszkamy. Nawilżacze powietrza, klimatyzatory i inne urządzenia, wcale nie są jednak tak dobre, jak przedstawia się to w reklamach. Jednym z najlepszych sposobów utrzymania higienicznej czystości i komfortu oddychania zdrowym powietrzem jest ozonowanie. Jest to zabieg, który przeprowadza się z pomocą specjalistycznego urządzenia zwanego ozonatorem. Generuje on ozon o różnym stężeniu (w zależności od modelu i jego wydajności), który na swojej drodze eliminuje wszystko, co niekorzystne dla naszego zdrowia. Nie oszukujmy się, nawet w najbardziej zadbanym mieszkaniu spotkamy się z alergenami, roztoczami kurzu domowego, czy bakteriami. W zimie nie jest trudno również o wilgoć i rozwijające się w niej grzyby i pleśń. To zagrożenie jest niewidoczne gołym okiem, jednak bądźmy pewni – dotyczy również nas, nieważne jak często sprzątamy. Ozonowanie mieszkania, przeprowadzane systematycznie, pozwala pozbyć się każdego z tych zagrożeń. To również doskonały sposób na pozbycie się wirusów. Pomaga to uniknąć, tak zwanego zarażania się od siebie, gdyż infekujemy bezpośrednio, tylko kilka dni, a po upływie tego czasu zainfekować możemy się od ubrań lub przedmiotów chorej osoby. Ozonowanie mieszkań ma też zaletę w dobie wszechobecnego smogu, również jego cząsteczki, eliminuje ozon. Po przeprowadzonym zabiegu, wystarczy wietrzyć nasze mieszkanie przez około dwadzieścia minut, gdyż jest to czas rozpadu ozonu do postaci tlenu. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne i pozostawia w naszym domu zapach, świeżego, zjonizowanego powietrza. Kto nie próbował tej nowatorskiej metody, zapewne z czasem zrozumie, co tracił.

Ozonowanie mieszkania to najszybszy i najtańszy sposób na zdrowe, rześkie powietrze w naszych domach. To również sposób na odkażanie wszystkich powierzchni i pozbycie się alergenów, grzybów, pleśni, czy bardzo nieprzyjemnych zapachów odzwierzęcych. Ozonowaniem mieszkań zajmują się firmy, świadczące usługi dezynfekcyjne, działające już niemal w całej Polsce.