Kiedy pierwszy raz dokonujemy odpowiedniego wyboru dźwigu, który ma nam posłużyć do przeprowadzania różnego rodzaju prac budowlanych to powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, aby były one ekonomiczne i uniwersalne. Dodatkowo dźwigi powinny być również bardzo proste w obsłudze, a także samowystarczalne. Zawsze możemy zdecydować się na zakup odpowiedniego dźwigu, ale często, kiedy korzystamy z dźwigu tylko kilka razy w miesiącu to zdecydowanie lepiej jest taką maszynę wynająć.

Czy lepiej wynająć dźwig mobilny, czy tradycyjny?

wynajem dźwigówZawsze na początek, kiedy decydujemy się na wynajęcie odpowiedniego dźwigu, to powinniśmy przemyśleć i zaplanować jego odpowiednie wykorzystanie. Wszystkie tradycyjne dźwigi potrzebują dodatkowego transportu, który je przywiezie na miejsce, a następnie fachowców, którzy dokonają rozstawienia oraz odpowiedniego montażu. Po skończonej pracy ta sama ekipa musi ponownie przyjechać, aby zdemontować dany dźwig. W większości przypadków w bardziej opłacalny okazuje się wynajem dźwigów mobilnych, które pozwalają zaoszczędzić więcej czasu. W ten sposób możemy również wykonać wiele mniejszych zleceń na terenie niewielkiego obszaru. Takim sposobem również zaoszczędzimy pieniądze na wynajmie. Ile czasu trwa rozstawienie dźwigu tradycyjnego, a ile mobilnego? Najczęściej te mobilne żurawie rozstawia się w około 30 minut i od razu są praktycznie gotowe do pracy. Natomiast jeśli chodzi o dźwigi tradycyjne to tutaj potrzeba już kilku godzin, a nawet czasami całego dnia, kiedy na dworze jest niekorzystna pogoda. Jeśli chodzi o główne zalety dźwigów budowlanych to najlepsze jest to, że posiadają one odpowiednie oświetlenie, które sprawia, że mogą pracować również w nocy. W ten sposób prace budowlane mogą być prowadzone przez 24 godziny na dobę i wystarczy jedynie zmieniać pracownika, który będzie obsługiwał dźwig. Wymiana pracowników odbywa się bardzo szybko, więc nie będzie dłuższych przerw w pracy. Zazwyczaj trwa to maksymalnie około 15 minut i już maszyna może dalej pracować.

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych ofert od wielu różnych firm więc warto sprawdzić kilka ofert i przeanalizować. Następnie skontaktować się z kilkoma firmami i ustalić szczegóły współpracy, aby później nie było żadnych niedociągnięć. Dopiero kiedy będziemy dokładnie wiedzieć, jaką wagę ma udźwignąć dźwig, a także na jaką wysokość ma mieć wysięgniki, to dopiero wtedy będziemy mogli mówić o wynajmie. Na koniec jeszcze warto sprawdzić opinie danej firmy w internecie, w której chcemy dokonać wynajęcia.