Niektóre zawody wymagają odpowiedniego szkolenia przygotowawczego, wdrożenia do tematyki zadań, oraz posiadania specjalistycznego wyposażenia. Odpowiednie narzędzia, umożliwiają fachowcom wykonywanie swojej pracy. Fryzjer bez nożyczek, grzebienia i brzytwy, nie jest w stanie nic zrobić, a elektryk bez śrubokręta, miernika i latarki, nie wykona swojej pracy. Nawet pracownik biurowy nie jest w stanie nic zrobić bez komputera, notatnika, czy telefonu. 

Kto używa latarek przemysłowych?

latarka przemysłowaSpecjalistyczny sprzęt różni się od tego, który używamy w domu, ponieważ musi być mocniejszy, bardziej wytrzymały i dostosowany do zmiennych warunków pracy. We własnym zakresie możemy sobie korzystać z młotka kupionego na promocji za parę złotych, ale taki sam się nie sprawdzi w firmie budowlanej, ponieważ jego niska jakość nie wytrzyma ekstremalnych warunków, w jakich będzie stosowany. Ta zasada dotyczy każdego przedmiotu stosowanego w specjalistycznej firmie. Zwykła latarka dostępna w kiosku, czy na sklepie gospodarczym, będzie kosztować od pięciu do piętnastu złotych. W tej cenie dostaniemy kawałek plastiku z dwoma bateriami, soczewką i żarówką, który starczy nam na około dwadzieścia godzin świecenia. W domowych warunkach z pewnością taka jakość nam wystarczy, ale w branży budowlanej, czy usługowej, kompletnie się nie nada. Latarka przemysłowa jest przede wszystkim bardziej wytrzymała i wykonana ze stali, albo odpornego na uszkodzenia i zarysowania tworzywa. Taki materiał jest konieczny, ponieważ w razie upadku z dużej wysokości na jakiej znajdują się elektrycy, czy budowlańcy, nie może ulec zniszczeniu. Klasyczne zasilanie na baterie, w modelach przemysłowych jest zastępowane akumulatorami, które się ładuje raz na parę dni i mogą świecić nawet tysiąc godzin najmocniejszą wiązką światła. Przestarzałe żarówki żarowe zamienia się na ledowe, które mocniej świecą i mają większy zasięg. Specjalistyczne latarki posiadają soczewki umożliwiające wyostrzanie strumienia światła, oraz koncentrowanie go na jednym, małym punkcie, co jest bardzo przydatne elektrykom w ich pracy.

Przemysłowe latarki dostaniemy tylko w specjalistycznych sklepach budowlanych, albo w salonach ze sprzętem dla branży budowlanej. Najczęściej z takich narzędzi korzystają serwisanci, elektrycy, budowlańcy, a nawet strażacy i specjaliści od różnych instalacji. Często taka latarka jest pięcio a nawet dziesięciokrotnie droższa od tej domowej ze względu na wykorzystane materiały w jej produkcji, oraz zastosowanej zaawansowanej technologii.