Urządzanie mieszkania czy domu – po prostu przestrzeni, w której mieszkamy – to wyzwanie dla każdego z nas. Wygląd naszego wnętrza będzie silnie nawiązywał do naszej osobowości. Obecnie mamy olbrzymi wybór stylów, a także ich dowolnego mieszania w gustowny sposób. To zwiększa ilość możliwości. Bywają zagorzali zwolennicy antyków, a także ci, którzy widzą siebie jedynie w nowoczesnej odsłonie wnętrza. Takie wybory należy dobrze przemyśleć, aby meble posłużyły nam przez wiele lat.

Urokliwe meble w stylu hamptons

styl hamptons mebleKażdy styl ma swoje czasy. To, co podobało się naszym babciom, nam często zupełnie nie przypada do gustu. Obecnie bardzo mocnym jest styl hamptons. Odnosi się on głównie do mebli, ale też ogólnego charakteru pomieszczeń. Gdy w wyszukiwarce internetowej posłużymy się hasłem „styl hamptons meble”, otrzymamy wiele stron i grafik prezentujących biel. Taki właśnie jest ten styl. Z założenia nawiązuje do nadmorskiego klimatu, czyli koloru białego jako koloru piasku, delikatnych błękitów, otwartych jasnych przestrzeni. Dlatego meble w tym stylu są po prostu białe. Inną kolorystykę możemy zobaczyć jedynie na uchwycie czy zawiasach, które czasem dla przekory i efektu mają kontrastowe do bieli barwy. To meble w stylu brytyjskim, z tymże w Wielkiej Brytanii ciemnobrązowe tu zamieniają się na białe. Mają drobne zdobienia, aczkolwiek mocno wyważone. Głównym elementem salonu w stylu hamptons powinien być regał. Przyjęło się, że u dołu jest on zamknięty. Na górze znajdują się otwarte półki lub jest on przeszklony. Jeśli trzymamy w nim różnego typu bibeloty jest to regał, jeśli książki nazywamy go biblioteczką. Szkło na regale oznacza w tym stylu witrynę. Poza tym meblem wszystkie pozostałe także powinny być białe, wliczając w to kanapę. Ściany można lekko wyróżnić pastelowym błękitem czy seledynem. Takie pomieszczenie sprawia wnętrze otwartego, przestrzennego i czystego. Kojarzy nam się też z morzem, jego jasnością i rozłożystością. Takie wnętrza szczególnie lubią osoby o uporządkowanych i lekko romantycznych usposobieniach.

Meble w stylu hamptons są przede wszystkim bardzo urokliwe. Szczególnie cenią je kobiety, ponieważ ich linia jest subtelna. Nadają pomieszczeniom lekkości , przestrzeni i sprawiają, że jest jaśniej. Stały się w ostatnich kilku sezonach hitem i wiele klasycznych linii meble powstaje na ich wzór. Ze względu na jednolitą kolorystykę i wygląd nietrudno je skompletować i ułożyć z nich całość, zakupując je w różnych miejscach. Doskonale komponują się zarówno z dużymi, jak i bardziej kameralnymi mieszkaniami.