Najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa

Bólem krzyża nazywa się ból dolnego odcinka kręgosłupa tzw. odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jest to dolegliwość niezwykle powszechna, doświadcza jej niestety prawie każdy z nas. Jest to jedna z głównych przyczyn niezdolności do pracy oraz pogorszenia jakości życia. Bardzo często bolą nas krzyże po silnym wysiłku, fizycznej pracy. Dzisiaj ból pleców jest bardzo często występującą chorobą. W pewnym momencie swojego życia 80% osób na całym świecie doświadcza różnych rodzajów bólu pleców, tak mówią statystyki.

Moje metody leczenia bólu kręgosłupa

bóle kręgosłupa metody leczenia poznańLubię sport a najbardziej jazdę na rowerze. Jeżdżę na kolarzówce po różnym terenie: lesie, górach, szosie. Bardzo często to bardzo męczące, wyczerpujące wyprawy rowerowe. Mam problemy z plecami, które po wysiłku czasami mnie bolą. Musiałam skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli chodzi o bóle kręgosłupa metody leczenia poznań ma wielu specjalistów. Zapisałam się na wizytę w przychodni w przychodni ortopedycznej. Po ostatniej wyprawie w Bieszczady bardzo mocno doskwiera mi ból pleców. Lekarz zapisał mi doustne leki przeciwbólowe na receptę, które miały zniwelować silny ból. Poza tym specjalista zalecił mi stosowanie miejscowo maści lub żelu zawierającego leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Po stosowaniu leków i maści bóle kręgosłupa się zmniejszyły. bardzo się z tego ucieszyłam bo mogłam znów jeździć rowerem, bardzo mi tego brakowało. Byłam naprawdę zadowolona, leki mi pomogły. Chciałam w przyszłości zapobiec tym bólom, dlatego poprosiłam lekarza żeby powiedział mi jakie są inne metody leczenia bólu kręgosłupa. Zaproponował mi alternatywne metody np. krioterapie czyli leczenie zimnem, masaże, akupunkturę czyli starożytną chińską metodę leczenia, polegającą  na wkłuwaniu specjalnych igieł w punkty leżące wzdłuż kręgosłupa. Postanowiłam wypróbować te metody leczenia. Zapisałam się na krioterapię, była to innowacyjna ale skuteczna metoda. Zbawienne okazały się masaże u specjalisty, który masował tak żeby bóle kręgosłupa ustąpiły. Zaryzykowałam akupunkturę, której się bałam. Nie lubię igieł i zastrzyków, ale dałam radę.

Przetestowałam na sobie różne metody leczenia bólu kręgosłupa. Najbardziej pomogły mi tabletki przeciwbólowe i  super masaże. Na masaże teraz chodzę regularnie, naprawdę bardzo mi pomagają, nie tylko na ból pleców ale po nich czuję bardzo dobrze, sprawnie. Ból kręgosłupa jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości. Leczenie bólu kręgosłupa jest złożone i długotrwałe z uwagi na późniejszą rehabilitację.