Nadszedł czas zmiany wystroju pokoju dziennego. Tym razem jednak to była dla mojej rodziny prawdziwa rewolucja. Do naszej sypialni miała wprowadzić się córka, która dotychczas dzieliła pokój z siostrą. My natomiast mieliśmy spać w dużym pokoju, który pełnić miał również funkcję salonu. Potrzebowaliśmy więc komfortowego narożnika pokojowego z funkcją spania. Przy jego wyborze zwracaliśmy uwagę nie tylko na wygląd i jakość wykonania, ale też nowoczesną stylizację. 

Narożnik do pokoju dziennego

narożnik pokojowyDotychczas spaliśmy z mężem w wygodnym łożu małżeńskim. Trzeba jednak było z niego zrezygnować, bo córki wchodzą w wiek dojrzewania i coraz trudniej jest im się porozumieć. Każda z nich ma też swoje problemy i swoich gości. Zdecydowaliśmy więc z mężem przenieść się do pokoju dziennego. Po remoncie przyszedł czas na wybór mebli. Kupiliśmy modułowy zestaw z pojemną szafą i kilkoma regałami. Najistotniejszy był jednak narożnik pokojowy. Chcieliśmy model w kształcie litery L, bo wydawał się wygodny, pasował do wystroju, jak również mogło na nim usiąść co najmniej pięć osób. Istotne były zatem wymiary. W naszym przypadku kanapa miała szerokość 250 cm, długość 150 cm i wysokość 90 cm. Powierzchnia spania wynosiła 195 cm x 125 cm, co w naszym przypadku było wystarczające. Narożnik pokojowy, który postanowiliśmy kupić, posiada dwa pojemniki na pościel. Są bardzo pojemne i przydatne, bo to właśnie tam przechowujemy kołdrę, poduszki, ale i koce, które chowamy na czas wiosenno-letni. Co ważne, producent umożliwił nam wybór ustawienia kanapy (lewy bądź prawy), co pozwala na dostosowanie jej ustawienia do indywidualnych potrzeb lub wymiarów pomieszczenia. Istotny jest też wygląd kanapy, jako że salon jest miejscem reprezentacyjnym w każdym domu. Chcieliśmy kanapę o nowoczesnym wyglądzie, ładnie się prezentującą. Wybrany przez nas model ma szare obicie i kremowe poduszki dużych rozmiarów. Na oparciu jest półka, na której można położyć filiżankę z kawą lub przekąski. Na realizację projektu czekaliśmy miesiąc, co należy uwzględnić przy zakupie mebli. 

Wybór narożnika pokojowego musi być podyktowany naszymi potrzebami oraz wystrojem wnętrza. Chodzi o to, by całość komponowała się dobrze, a sama kanapa była miejscem sprzyjającym wypoczynkowi oraz relaksacji. W naszym przypadku istotna była też funkcja spania. Okazało się, że model przez nas wybrany doskonale  wpisuje się w nasze wymagania. Jest przestronny, dobrze wykonany, solidny. Producent zadbał o każdy szczegół, a nam dostarczył produkt dobrze się prezentujący i nowoczesny.