Dawno dawno temu pewna grupa wałbrzyszczanin postanowiła połączyć siły i sworzyć redakcję, która będzie publikować ciekawostki i nowości przy okazji jak najbardziej promować miasto Wałbrzych. Zaczynaliśmy od małej strony internetowej, która z biegiem czasu przyciągała coraz więcej czytelników. Staramy się, aby nasze publikacje były ciekawe i inspirowały do aktywności. Między publikacjami i poradami staramy się przemycić wiadomości z naszego podwórka. Zauwarzyliśmy, że nie tylko mieszkańcy Wałbrzycha i okolic odwiedzali portal, ale ludzie z całej polski, którzy byli zaciekawieni odwiedzinami naszych okolic. 

Wałbrzych to piękne miasto, które jest naprawdę warte odwiedzenia. Powstało bardzo dawno temu i wpływ historii jest zauwarzany tu w postaci zabytków i innej działalności człowieka. Posiadamy mnóstwo klimatycznych miejsc. Miedzy innymi naszą ulubioną kawiarnię, znajdującą się obok naszej redakcji. 

Nasza redakcja działa już od 3 lat i uważamy, że idzie nam świetnie. Stronę odwiedza bardzo wiele osób. Nasze misto odwiedziło dużo turystów z całej polski. 

Pomysłodawcą naszej grupy była Alicja Michuś, która publikowała swoje teksty w lokalnej gazecie, jednak potrzebowała większej grupy odbiorców. Jej ambicji nie wystarczała zwykła gazeta, dlatego otworzyła bloga internetowego. Z czasem do zespołu dołączyli inni redaktorzy, którzy zaczęli dokładać swoje umiejętności do budowy naszgo sukcesu.