Zajmowanie się nieczystościami produkowanymi wewnątrz gospodarstwa domowego jest obowiązkiem każdego właściciela takiej posesji. Oczywiście obowiązkowe jest zajmowanie się nimi w odpowiedni sposób, tak aby nie szkodziły one środowisku naturalnemu i były odpowiednio utylizowane. W dużych miastach odbywa się to przede wszystkim z wykorzystaniem kanalizacji miejskiej, jednak nie wszędzie istnieje taka możliwość i wygoda. W przeciwnej sytuacji trzeba sobie radzić zupełnie inaczej

Postawienie szamba betonowego na działce

szambo betonowe - cennikOstatnio wzniosłem dla mojej rodziny dom w mniejszej miejscowości znajdującej się zaraz pod większym miastem, dzięki czemu mieliśmy w miarę spokojną lokalizację, jednak mieliśmy także dostęp do wszystkich udogodnień miejskich. JEdynym problemem był oczywiście brak miejskiej sieci kanalizacyjnej z czym sobie jednak doskonale poradziłem. Zdecydowałem się na szambo betonowe – cennik takiego sprzętu znajdował się w bardzo szerokim zakresie. Zależy to głównie od rodzaju wykorzystywanego betonu oraz rozmiaru samego szamba. Naturalnie, nim większe ono będzie tym więcej będzie kosztować, gdyż konieczne jest wykorzystanie większej ilości materiału. Ja zdecydowałem się na takie całkiem spore szambo, które było jednocześnie wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Dlatego też gwarantowało ono bezpieczeństwo naszych nieczystości, które nie były narażone na wyciek. Przy zakupie szamba niskiej jakości takie ryzyko istnieje, a wiąże się to z zanieczyszczeniem działki oraz licznymi karami. Dlatego też warto zainwestować w lepsze szambo betonowe z właściwymi atestami. W takiej sytuacji mamy pewność jakości takiego rozwiązania, a posłuży nam ono na całe lata. Montaż szamba warto pozostawić ekipie wystawionej przez producenta takiej instalacji, najczęściej posiadają oni odpowiedni sprzęt oraz uprawnienia. W razie źle wykonanej pracy posiadamy także podstawę do reklamacji, gdyż to nie my montowaliśmy szambo. Nie powinno jednak być z tym problemu, gdyż producenci korzystają z usług samych specjalistów w dziedzinie z zakresu montażu szamb betonowych na działkach mieszkalnych.

Takie szambo sprawdza się doskonale, nigdy nie mieliśmy z nim jeszcze problemów. Jego opróżnianie odbywa się zarówno raz na rok, dzięki czemu mamy także spokój z wozem asenizacyjnym. Jest to pewnie zaleta dużego rozmiaru jaki wybrałem z czego zdecydowanie jestem zadowolony. Właściwie wykonany kominek i zastosowanie odpowiednich środków chemicznych gwarantuje zachowanie bezpieczeństwa i brak nieprzyjemnego zapachu.